Usługi drukarskie i poligraficzne we Wrocławiu

Usługi drukarni Aqrat

Jeśli szukasz miejsca, w którym wydrukujesz wszystko, co przyjdzie Ci do głowy – a na pewno wszystko, co musisz wydrukować – to trafiłeś pod najlepszy adres. Zajmujemy się nie tylko drukiem i składem, ale jeśli trzeba, także projektem i dystrybucją. Druk offsetowy i cyfrowy, drukowanie książek, folderów, toreb papierowych, kalendarzy, przygotowanie standów do ulotek, sztancowanie druków i uszlachetnienia: to nasze specjalności i jednocześnie zaledwie część bogatej oferty. Trudno o drugą tak wszechstronną drukarnię. Sam zobacz, co możemy Ci zaproponować.

Fotolia 155557082 Subscription XL 1024x683 compressor - Usługi

Bigowanie

Gdy pracujemy z grubszym papierem o dużej gramaturze – czyli wtedy, gdy robimy dla Ciebie np. teczki, segregatory firmowe, planery na biurko – bigowanie umożliwia nam jego złożenie w miejscu, w którym chcemy, by składał się wygodnie i estetycznie. Wykonujemy mechanicznie tzw. „big”, czyli wyżłobienie, które osłabia materiał i zmniejsza jego sztywność w miejscu zgięcia.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy to jedna z naszych specjalności. Druk cyfrowy proponujemy przede wszystkim do druku niskich nakładów i prac bardzo pilnych. Jeśli potrzebujesz do 100 szt. plakatów, katalogów czy ulotek, to druk cyfrowy będzie optymalnym rozwiązaniem. Małe etykiety, naklejki nawet w większych ilościach drukujemy cyfrowo, w doskonałej jakości i praktycznie z dnia na dzień a nawet w tym samym dniu. Dodatkowo możemy wyciąć je do dowolnego kształtu. Obecnie druk cyfrowy zupełnie nie odbiega jakością od druku offsetowego i jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku małych ilości i pilnych zadań. W druku cyfrowym proces przygotowania do druku i rozpoczęcia druku został maksymalnie skrócony i odbywa się bezpośrednio z pliku. Dysponujemy urządzeniami do druku cyfrowego, które w trakcie druku od razu sortują i zszywają wypuszczając gotowe prace. Druk cyfrowy oferuje podobny wybór papierów jak druk offsetowy: powlekane, niepowlekane, błyszczące, matowe oraz ozdobne oraz podlega tym samym uszlachetnieniom: foliowaniu, tłoczeniu, złoceniu, lakierowaniu.

Druk na papierze syntetycznym

Wizualnie papier syntetyczny niczym nie różni się od tradycyjnego. Jednak wydruki na papierze syntetycznym są odporne na rozdarcie, nie sposób je przerwać. Niegroźna jest im woda, opady atmosferyczne: pod wpływem wody, podczas opadów deszczu lub śniegu druk nie rozmazuje się, a papier pozostaje niezniszczony. Papier syntetyczny to idealny materiał do druku etykiet, zwłaszcza towarów przechowywanych na zewnątrz, do druku map wykorzystywanych w terenie oraz np.: menu do restauracji. Na papierze syntetycznym drukujemy w technologii cyfrowej, a zatem już od jednej sztuki, z możliwością personalizacji, jedno- lub obustronnie, w formacie: A7, A6, A5, A4 oraz A3. A jeśli potrzebujesz wydruku o niestandardowych wymiarach, przeznaczeniu lub nietypowym kształcie – napisz do nas, zobaczymy, co da się zrobić.

Druk zdrapek

Zdrapki to warstwa farby łatwo usuwalnej naniesiona na druk lub jego fragment. Farba zdrapka możemy pokryć wybrany fragment ulotki, kuponu, karty, listu. Pod farba zdrapką możemy zamieścić dowolne zmienne dane: kody alfanumeryczne lub informację tekstową lub rysunkową np.: o wygranej. Wykonujemy małe i duże nakłady druków ze zdrapką. Oferujemy opracowanie projektu graficznego materiału ze zdrapką oraz personalizację (numerowanie, nadruk kodów kreskowych i QR). Loterie i konkursy z nagrodami to częsty element konferencji – możesz zorganizować go w pełni profesjonalnie, zamawiając u nas losy konkursowe ze zdrapką.

Dziurkowanie

Wszystkie wykonywane u nas wydruki – przede wszystkim druki samokopiujące i rozmaite firmowe dokumenty personalizowane, ale także klejone bloczki i notesy – możemy dodatkowo podziurkować, abyś miał możliwość wpięcia pożądanych stron do firmowego segregatora. Wykonujemy dowolną ilość otworów, najczęściej 2 lub 4.

Falcowanie

Może brzmi tajemniczo, ale falcowanie to nic innego jak maszynowe składanie papieru. Technikę falcowania wykorzystuje się przede wszystkim do złożenia raczej cienkiego papieru, przy produkcji map, przewodników, ulotek dołączanych do opakowań czy planów festiwali. Papier formatu A2 możemy poskładać maszynowo na kilkadziesiąt sposobów, aż do bardzo małego formatu, za każdym razem tak samo szybko i precyzyjnie.

Foliowanie

Uszlachetnianie druku zdecydowanie go uatrakcyjnia i wzmacnia. Jedną z oferowanych przez nas technik jest foliowanie, które nie tylko nadaje wydrukom bardziej luksusowy charakter, lecz także sprawia, że są one trwałe, odporne na wilgoć i sztywniejsze. Drukarnia AQRAT oferuje foliowanie: folią matową, błyszczącą oraz aksamitną w dotyku folią velvet. Zabezpieczyć folią możemy wszystkie produkty papierowe m.in. okładki książek i organizerów, wizytówki, torby papierowe , podstawki pod kubki.

Kaszerowanie

Kaszerujemy, czyli łączymy materiały zadrukowane na papierze o niskiej gramaturze z papierem o gramaturze wyższej, np. z tekturą litą lub falistą, których grubość uniemożliwia naniesienie nadruku bezpośrednio. Zwiększa to sztywność, atrakcyjność i wytrzymałość wielu materiałów reklamowych, takich jak okładki, woblery, standy, opakowania. Szczególne często wykonujemy okładki do notesów spiralowanych, sztywne etykiety, podstawki pod kubki w technologii kaszerowania. Ciekawym przykładem kaszerowania są książeczki z grubymi, tekturowymi kartami dla małych dzieci. Takie też możemy wykonać gdybyś miał pomysł na ich wydanie i sprzedaż. Produkty poddane kaszerowaniu można dodatkowo uszlachetnić lakierem UV lub dowolnego rodzaju folią.

Klejenie

Przy pomocy dedykowanych urządzeń ale też bardzo wprawnych rąk kleimy druki na różne sposoby, tak aby dla Was były jak najatrakcyjniejsze i maksymalnie praktyczne. Jednym ze sposobów klejenia jest kaszerowanie: sklejanie całych powierzchni arkuszy aby ozdobić lub pogrubić materiał. Sklejamy druki w bloczki, doklejamy okładki, kieszenie, uchwyty, znaczniki, wklejamy inserty, próbki, kupony. Sklejamy boki toreb papierowych, ścianki opakowań, warstwy podkładek pod kubki. Wprawne ręce radzą sobie także z nietypowymi zleceniami, masz pomysł? Zapytaj!

Klejenie w bloczki

Wykonujemy klejone notesy i bloczki. Notesy firmowe kleimy po dowolnej krawędzi: dłuższej lub krótszej, zawsze stosujemy tekturki na spodzie bloczka a jeśli sobie życzysz dokleimy okładkę. Możemy skleić w poręczne i praktyczne bloczki umowy samokopiujące, druki CMR, wnioski do umów, formularze, każdy z tych druków także na papierze samokopiującym. Oferujemy możliwość zamówienia klejonych bloczków o dowolnej objętości, w każdym formacie i z dowolnym nadrukiem. Jesteśmy otwarci na Twoje specjalne życzenia.

Kompletowanie

Aqrat kaszeruje jak mattis odio mattis ut. Duis rutrum in sapien in suscipit. Sed scelerisque, mauris a sagittis iaculis, odio ligula tempor diam, ac cursus nulla nunc ac nisl. Maecenas mi ipsum, bibendum non neque non, pretium eleifend erat. Aliquam iaculis varius diam, eget condimentum lectus. Nam sit amet nisl eu nisl pulvinar lacinia et nec mi.Nunc nec velit at enim bibendum iaculis. Phasellus eget augue quam.

Konfekcjonowanie druków oraz powierzonych materiałów

Zakres usług naszej drukarni AQRAT nie kończy się na druku i oprawie zamówienia. Standardowe konfekcjonowanie zamówionych druków polega na optymalnym spakowaniu nakładu w jednakowej wielkości, solidne kartony. Kartony zaklejamy w sposób estetyczny oraz zaopatrujemy w czytelne etykiety z opisem umożliwiającym weryfikację zawartości kartonów.
Dysponujemy dużą halą, wygodnym stanowiskiem do pakowania, a nasz zespół doświadczonych i dobrze zorganizowanych pracowników świetnie radzi sobie nawet z bardzo skomplikowana logistyką. Dlatego na specjalne życzenie możemy zająć się niestandardowym konfekcjonowaniem druków polegającym np. na:

• kompletowaniu różnych druków i innych przedmiotów, w tym dostarczonych przez Klienta w zestawy,
• pakowaniu zestawów według życzenia co do sposobu pakowania i ilości,
• naklejaniu specjalnych etykiet lub kodów,
• wklejaniu do broszur insertów: próbek, saszetek oraz gadżetów,
• adresowaniu paczek lub zestawów według dostarczonej listy,
• generowaniu listów przewozowych i przekazaniu wysyłek kurierowi zgodnie z zadanym harmonogramem czasowym.

Lakierowanie UV

Wybierając usługi naszej drukarni, możesz skorzystać z szeregu różnych uszlachetnień papieru, które nadadzą Twoim wydrukom indywidualny charakter. Należy do nich m.in. lakierowanie UV, zwiększające atrakcyjność produktu poligraficznego poprzez nadanie mu efektownego połysku. Najciekawsze rezultaty można uzyskać, nanosząc lakier UV na wybrane elementy projektu graficznego. Z powodzeniem stosujemy lakierowanie punktowe, projektując i drukując etykiety oraz opakowania produktów ekskluzywnych. Zaletą lakierowania UV jest także możliwość zabezpieczenia przed kopiowaniem biletów czy kuponów rabatowych.

Numerowanie druków

Usługa numerowania druków to rodzaj ich personalizacji. Numerowanie polega na umieszczeniu niepowtarzalnego numeru seryjnego lub np.: zmieniających się numerów rachunku bankowego na umowach dla poszczególnych kontrahentów. W przypadku druków samokopiujących numer może się zmieniać co 2, 3, 4 egzemplarze czyli dopiero po oznakowaniu jednakowym numerem każdej kopii kompletu. Numerowanie nanosimy w dowolnym, wskazanym miejscu na każdym egzemplarzu w nakładzie. Personalizację tego typu najczęściej wykonujemy na wydrukach umów, drukach akcydensowych, np.: drukach CMR oraz na indywidualnych kartach dla klientów np. podarunkowych, voucherach, biletach i identyfikatorach. Numerowanie może być połączone z innymi opcjami personalizacji: naniesieniem imion i nazwisk, adresów, zmiennych kodów kreskowych, kodów QR.

Usługę numerowania druków świadczymy w ramach ich personalizacji. Numerowanie polega na umieszczeniu niepowtarzalnego numeru seryjnego w dowolnym miejscu na każdym egzemplarzu w nakładzie. Personalizację tego typu najczęściej wykorzystuje się na wydrukach indywidualnych kart dla klientów (np. podarunkowych czy voucherów), biletów, identyfikatorów. Numerowanie może być połączone z innymi opcjami personalizacji: imieniem i nazwiskiem, miejscem na podpis. Zlecenie numeracji jest bardzo proste: wskazujesz nam miejsce, w którym ma być nadrukowany numer, określasz rodzaj czcionki i jej wielkość i podajesz zakres numeracji. My zajmujemy się resztą.

Opracowanie graficzne

Klienci, którzy nas znają, bardzo chętnie powierzają nam opracowanie graficzne swoich materiałów. Nasz dział graficzny pracuje sprawnie, wsłuchuje się w potrzeby Klientów, ma dobre pomysły i szybko doprowadza do finalizacji projektu. Wyróżnia nas pomysłowość i sprawna, punktualna praca nad projektem. Bardzo dobrze znamy specyfikę druku offsetowego, posiadamy setki usprawniających pracę makiet. Codziennie opracowujemy, ulotki, foldery, katalogi, książki, gazetki reklamowe. Dobieramy i retuszujemy zdjęcia, układamy teksty, tabele, mapki. Także Twoje materiały opracujemy graficznie i profesjonalnie przygotujemy do druku.

Oprawa klejona

Oprawa klejona to dość szybki i tani sposób łączenia stron w wydawnictwie. Ciekawostką jest fakt, że inaczej przygotowuje się strony wydawnictwa do oprawy klejonej a inaczej do szytej, dlatego o sposobie łączenia stron warto zadecydować już na etapie opracowania graficznego. Oprawa klejona sprawdza się w przypadku materiałów o większej ilości stron, klejenie 4, 8 czy 12 stron raczej się nie sprawdzi, nie powstanie charakterystyczny dla oprawy klejonej grzbiet. Do projektu okładki wydawnictwa klejonego konieczne jest obliczenie grubości grzbietu jaki powstanie. Jego szerokość zależy od ilości stron oraz gramatury użytego papieru. Oczywiście nie musisz się tym martwić, bez problemu wyliczy go znający się na rzeczy grafik oraz nasz zespół grafików. Sam proces przebiega następująco: urządzenie klejące najpierw delikatnie szlifuje krawędzie zebranych w blok stron, smaruje je gęstym, gorącym klejem a w następnej kolejności dokleja odpowiednio złożoną okładkę. Klej trwale i mocno wiąże strony sklejonych książek, katalogów, notesów po upływie kilku godzin.

Oprawa twarda

Oprawa twarda to efekt jaki uzyskujemy oklejając grubą, ok. 2 mm tekturę cieńszą, kolorowo zadrukowaną, najczęściej foliowaną okleiną. Okleina taka może sięgać do lub zakrywać krawędź okładki. Okleinę można poddać procesom uszlachetnienia: lakierowaniu wybiórczemu UV, złoceniu, tłoczeniu i innym. Twarde oprawy najczęściej wybierane są przez Klientów do oprawy drukowanych książek .
Wykonujemy oprawę twardą z prostym grzbietem i kapitałką. Bloki (środki) do oprawy twardej szyjemy nićmi i wklejamy wysokiej jakości, trwałym klejem.
Twarda oprawa świetnie sprawdza się także w roli okładek zeszytów i notesów, plannerów i organizerów na spirali.

Oprawa zeszytowa

Zeszyt w miękkiej okładce – kojarzysz? Tak właśnie wygląda oprawa zeszytowa, zwana też brosszurową: metalowe zszywki w grzbiecie. Oprawa zeszytowa to zdecydowanie najszybszy i najtańszy sposób oprawy. Najszybszy, ponieważ urządzenia broszurujące (zszywające) są wielozadaniowe: kompletują składki, szyją i z dużą prędkością wypuszczają gotowe produkty. Tani ze względu na szybki czas powstawania oraz ponieważ urządzenia szyjące korzystają jedynie z niewielkiej ilości taniego materiału jakim jest metalowy drut. Szycie zeszytowe jest trwałe i estetyczne. Jeśli myślisz o wpinaniu broszur do segregatora możemy zastosować szycie oczkowe, czyli z wygięciem drutu szyjącego w praktyczne metalowe oczka wystające z grzbietu broszury. Oprawa szyta świetnie nadaje się do wydawnictw o mniejszej ilości stron, w zależności od gramatury papieru do ok. 50-60 stron. Blisko tej granicy i poza nią zachodzi efekt tzw. odsuwania się kolejnych stron od grzbietu i „uciekania” grafiki lub tekstu. Pewne funkcje programów graficznych niwelują w pewnym stopniu ten efekt ale lepiej jest unikać szycia zbyt grubych materiałów. Wydawnictwa o większej ilości stron zdecydowanie lepiej prezentują się w oprawie klejonej.

Pakowanie

Świadcząc usługi drukarskie i poligraficzne dbamy o ich najwyższy poziom od początku do końca. Opakowanie jest równie ważne jak jego zawartość i odpowiada za pierwsze wrażenie. Mamy tego świadomość. Dbamy o to aby towar był spakowany estetycznie, w sposób policzalny i bezpieczny pod kątem transportu. Każde opakowanie posiada czytelną etykietę z opisem towaru oraz ilością. Możemy spakować zamówione druki według Twojego życzenia: w ilościach oraz opakowaniach jakie wskażesz.

Pakowanie w folię

Na życzenie pakujemy nasze druki pojedynczo lub w kompletach, w określonych zestawach w folię termokurczliwą. Taka folia scala komplet, jednocześnie zawartość jest widoczna, czytelna i w pewien sposób zabezpieczona do przemieszczania. Pod folią możemy umieścić etykietę adresową, etykietę z kodem lub inną według zapotrzebowania. Scalone folią termokurczliwą druki pakujemy w kartony.

Proponujemy wiele produktów, którym przyda się dodatkowe zabezpieczenie. Folia termokurczliwa sprawdzi się doskonale, jeśli chcesz mieć pewność, że wydrukowane u nas książki, czasopisma czy firmowe notesy trafią w ręce Twoich klientów lub partnerów biznesowych w idealnym stanie. Dodatkową korzyścią pakowania produktów w folię jest możliwość szybkiej personalizacji. Bezpośrednio na folii można umieścić naklejkę z imieniem i nazwiskiem czy wrzutkę w postaci karty adresowej.

Perforacja druków

Druki z perforacją to takie, które dają możliwość oderwania jednego elementu bez uszkodzenia całości. Perforację stosujemy najczęściej na stronach zebranych w bloczki, np. bloczki z umowami, w zeszytach i notesach na sprali. Innym popularnym drukiem z perforacją są bilety wstępu na rozmaite wydarzenia, ulotki „zrywki” czy kupony rabatowe. Perforację nanosimy na druki o dowolnej wielkości, kształcie i w dowolnym miejscu dokumentu. Można ją wykonać na różnych rodzajach papieru: offsetowym lub powlekanym o różnych gramaturach.

Personalizacja druków

Z drukami personalizowanymi mamy do czynienia wtedy, gdy zamawiasz np. 100 wydruków, a każdy z nich jest inny. Personalizacja druków to najczęściej: numeracja, druk indywidualnych imion i nazwisk, druk niepowtarzalnych kodów i kodów QR, druk adresów z bazy Klienta. Nanosimy tez indywidualne numery identyfikacyjne, indywidualne, zmienne numery kont bankowych. Usługi numeracji, personalizacji i kodowania wykonujemy także na papierze samokopiującym.

Projekty

Specjalnością naszego zakładu jest rutrum in sapien in suscipit. Sed scelerisque, mauris a sagittis iaculis, odio ligula tempor diam, ac cursus nulla nunc ac nisl. Maecenas mi ipsum, bibendum non neque non, pretium eleifend erat. Aliquam iaculis varius diam, eget condimentum lectus. Nam sit amet nisl eu nisl pulvinar lacinia et nec mi.Nunc nec velit at enim bibendum iaculis. Phasellus eget augue quam.

Spiralowanie

Jednym ze sposobów na połączenie ze sobą poszczególnych stron plannera, reklamowego notesu czy folderu reklamowego jest spiralowanie. Stosując tę technikę, tworzy się tzw. oprawę spiralną. Dysponujemy spiralami w różnych kolorach i wielkościach, dzięki czemu spiralowane druki mogą dodatkowo zyskać na atrakcyjności. Dodatkowo kartki w notesie czy książce i połączone spiralą łatwo się obracają. Spirale są metalowe, więc spralowanie jako rodzaj wykończenia jest bardzo trwałe. Klienci bardzo lubią notesy czy organizery połączone w ten sposób.

Sprezynkowanie

Specjalnością naszego zakładu jest rutrum in sapien in suscipit. Sed scelerisque, mauris a sagittis iaculis, odio ligula tempor diam, ac cursus nulla nunc ac nisl. Maecenas mi ipsum, bibendum non neque non, pretium eleifend erat. Aliquam iaculis varius diam, eget condimentum lectus. Nam sit amet nisl eu nisl pulvinar lacinia et nec mi.Nunc nec velit at enim bibendum iaculis. Phasellus eget augue quam.

Sztancowanie

Sztancowanie to jedna z czynności introligatorskich polegająca na wykrawaniu z arkusza papieru, tektury czy kartonu kształtu, którego uzyskanie przy użyciu gilotyny jest niemożliwe.
Używamy do tego celu maszyny – sztanctygla oraz oprzyrządowania w postaci wykrojnika z metalowymi nożami. Powszechnie stosujemy ta technikę przy produkcji teczek firmowych , pudełek i opakowań z nadrukiem , kalendarzy, toreb papierowych i podstawek pod kubki. Wykrojnik można przygotować tak, aby wyciął prawie dowolny kształt może z wyjątkiem bardzo drobnych elementów.

Szycie-broszurowe

Specjalnością naszego zakładu jest rutrum in sapien in suscipit. Sed scelerisque, mauris a sagittis iaculis, odio ligula tempor diam, ac cursus nulla nunc ac nisl. Maecenas mi ipsum, bibendum non neque non, pretium eleifend erat. Aliquam iaculis varius diam, eget condimentum lectus. Nam sit amet nisl eu nisl pulvinar lacinia et nec mi.Nunc nec velit at enim bibendum iaculis. Phasellus eget augue quam.

Wycinanie kształtów

Druki nie muszą być prostokątne, można im nadać prawie dowolny kształt. Do dyspozycji mamy 2 metody: sztancowanie oparte na wykrojnikach z metalowymi nożami – świetnie sprawdza się w przypadku dużych formatów i nakładów, wysokich gramatur. Sztanctygiel to solidna maszyna o dużym nacisku, radzi sobie z zadaniami wymagającymi przyłożenia siły wykonując precyzyjne cięcie.
Jeśli w grę wchodzą mniejsze nakłady, delikatniejszy papier, papier samoprzylepny lub folia naklejkowa, wówczas świetnie sprawdza się nasz ploter nacinająco-tnący. Spod jego ostrych, precyzyjnych noży codziennie wychodzą setki nacinanych naklejek, etykiet o dowolnych kształtach, małych opakowań i innych druków.