Czy przy tak dużej popularności smartfonów notesy firmowe są nadal przydatne?

Naszym zdaniem długo jeszcze będziemy korzystać z notesów: układać plan dnia, tygodnia, roku,  sporządzać listę spraw do załatwienia, zapisywać przed i w trakcie rozmowy najważniejsze punkty, przebieg spotkania, wystąpienia, szkicować czy po prostu bazgrolić…

Zapisywanie na kartce, w notesie ma sens i jest wygodne: porządkuje myśli, ukierunkowuje działania, weryfikuje efektywność. Fizyczny zapis chwyta i utrwala ulotne idee, materializuje pomysły, zobowiązuje. Słowo przelane na papier zaczyna realnie istnieć, nabiera mocy, przypomina o sobie, nie znika.

Zapiski w notesie to jedno a rysunki? Rysunki, a nawet pozornie bezmyślne bazgroły są ważne: uspokajają, pozwalają odpłynąć myślom lub wręcz przeciwnie: zajmują automatycznie ręce kiedy myśli skupiają się na treści wykładu, szkolenia.

Okazji przy których notes firmowy jest strzałem w dziesiątkę jest niezliczona ilość:

  • na codzień na biurku (strategiczne miejsce w pracy) są zawsze pod ręką,
  • konferencja,
  • szkolenie,
  • spotkanie,
  • prezentacja- trudno sobie wyobrazić bez notatek,
  • rocznica,
  • święta – notes firmowy odpowiednio zaprojektowany jest świetnym upominkiem, pamiątką po wydarzeniu.

Notesy firmowe sprawdzają się doskonale jako gadżet targowy: niedużych rozmiarów, kilkunastokartkowy notes z logiem to gadżet trafiony w punkt: tani, w sam raz do masowego rozdawania, trafiony w punkt, ponieważ podczas targów może się nie jeden raz po prostu przydać do sporządzenia notatek.

Notesy firmowe pełnią wiele pożytecznych funkcji: są pod ręką, gdy coś wymaga zanotowania, warto je mieć, warto rozdawać, są pożądanym gadżetem. Notesy „idą” z obdarowanym do domu „powiedzieć” o nas znajomym, być może potencjalnym Klientom. Notesy firmowe wzbudzają zainteresowanie i chęć posiadania a więc potencjalnie chęć nawiązania kontaktu z wydawcą, wzmacniają pozytywny wizerunek firmy, podnoszą jej prestiż. Wreszcie funkcja informacyjna: notesy firmowe informują o działaniach, promocjach firmy, takich jak: szkolenie, zlot, promocja konkretnego produktu lub usługi. Odpowiednio zaprojektowane notesy będą pamiątką po wydarzeniach, z okazji których zostały wydane.

Nie do przecenienia jest fakt, że po prostu lubimy posiadać ładnie zaprojektowane i wykonane rzeczy, w tym na pewno także notesy firmowe.

Nadal masz wątpliwości czy notesy firmowe to gadżet dla Twojej firmy? Zajrzyj na naszą stronę, obejrzyj realizacje lub skontaktuj się z nami i porozmawiaj z fachowcem.